Ana SayfaLPGHizmetlerimizAutoMini Mini Onarım SistemleriBasında Tunalı Motorlu AraçlarTunalı Motorlu AraçlarBize Ulaşın
Marka Bağımsız Servis İşletim Sistemi
Oto Kaporta Hizmetleri
Oto Boya
Oto Tamir ve Bakım
Cooper Tires Oto Lastikleri
Oto Rot Balans
Araç Koruma Sistemleri
Oto Yedek Parça
GFI LPG/CNG Dönüşüm Sistemleri
AutoMini Mini Onarım Sistemleri
Acil Hasar Servisi
Sürücü İçin Gerekli Bilgiler
Hasar Anında Yapılması Gerekenler

Türkiye'de 2008 yılının mayıs ayında satışına başlanan Cooper Tires lastikleri, Çelik Motor güvencesiyle Türk tüketicisiyle buluşuyor.
Firmamız, Cooper Tires lastikleri Ankara Ana Bayisi'dir.
Detaylı bilgi için tıklayınız...

 
 
 
Bu Sayfayı Paylaş
Bu Sayfayı Paylaş
 
Online Ziyaretçi Kişi
HTML Counter
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MBSİS
Marka Bağımsız Servis İşletim Sistemi


Yetkili servisler onarımlarını yaparken distribütör firmalardan destek alırlar. Usta eğitimlerini, yedek parça stoklarını, çalışma sistemlerini ve gerekli ekipmanlarını bayisi oldukları bu distribütörler yardımıyla sağlarlar. Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde otomobil modellerinin giderek yükselmesi müşteriler açısından yetkili servislerin önemini arttırmaktadır. Yetkili servislerin aldığı bu yardımların hiçbirini alamayan özel servis ve atölyeler giderek zayıflamaktadırlar. Büyük özel servislerde 1 ocak 2007 tarihinde yürürlüğe giren blok muafiyeti yasasından faydalanarak yetkili servisler kervanına hızla katılmaktadırlar. Bu durum hasar onarımlarına yüksek maliyetler ödeyen sigorta şirketlerini önümüzdeki yıllarda daha da güç durumlara sokacaktır. Yeni modellerden oluşan pazarda onarımlar sadece yetkili servisler tarafından yapılabilir hale gelecektir. Yetkili servislerde özellikle yüksek yedek parça fiyatları ve onarımdan uzak sadece parça değiştirmeye yönelik politikalarıyla hem sigorta şirketlerine hem de ülke ekonomisine zarar vereceklerdir.
MBSİS bu şartlarda ortaya çıkan bir sistemdir. Özel bir servisin nasıl onarım yapmasını sistematik bir şekilde anlatan ve yetkili servisler karşısında rekabet edebilmelerini hedefleyen bir sistem olarak ortaya çıkan MBSİS sigorta şirketlerinin yüksek hasar maliyetlerini bir düzene sokacak hasar prim dengesine olumlu yönde katkı sağlayacak bir sistem olma yolunda hedefini belirlemiştir. MBSİS geliştirdiği sistemini hasar onarımları konusunda yoğunlaştırmış ve sigorta şirketlerinin çözüm ortağı olmayı ilk ve tek amacı olarak seçmiştir. MBSİS en iyi bildiği işi yapma prensibinden haraketle sadece hasar onarım merkezidir. Sistemin çalışması ile ilgili her türlü raporu anında alan, görüntüleyebilen bir yazılım programı mevcuttur.

MBSİS i yakından tanıyabilmek için kendimize bazı sorular sormak gerekmektedir :

1- Bir özel servisin sistematik çalışma düzeni olmasına gerek var mıdır ?
2- Bir özel servis çeşitli markaların hasarlarını bir arada onarabilir mi ?
3- Sigorta şirketleri hasar onarımlarına yüksek ücretler ödüyor mu ?
4- Sigorta şirketleri hasar onarımlarında ayrıca haksız kazanç sağlayanlara hasar ödemesi yaparak dolandırılıyormu yada tüm hasar faturaları gerçek mi ?
5- Avrupada sigorta şirketleri onarımlarını ülke içerisindeki özel servis ağlarında onartıyor mu ? Onartıyorsa bunu neden yapıyor ?
6- Türkiyede bu tarz özel servisler sigorta şirketlerine partner olabilirlermi veya sigorta şirketleri kendi servislerini açmalılar mı ?
7- Avrupadaki bu sistemleri olduğu gibi Türkiye de uygulasak doğru olurmu ?
8- Yada sadece ülkemize özgü Türkiye şartlarına uygun bir onarım sistemi kurmakmı gerekir ?
9- Peki Türkiye' de bize özgü bilimsel ve istatistik bilgileri içeren böyle bir sistem var mıdır ?
10- Böyle bir sistem kurmak sigorta şirketleri için nasıl bir risk oluşturur ?
11- Yada bu sistem başarılı olursa sigorta şirketleri nasıl bir gelir ve başarı elde edebilir ?
12- Bir hasar onarılırken hem araç sahibi, hem sigorta şirketi, hem acente, hem servis ve hem de eksper mutlu olabilirmi. Bu sistem ayrıca ülkeye fayda sağlayabilir mi ?

Buna benzer soruları dahada uzatabiliriz. Bu ve gelebilecek diğer soruların tamamının cevabı MBSİS sisteminin içerisinde iddaa ediyoruz vardır ve bunun için yıllarımızı alan bilimsel bir çalışma yapılmıştır. Bu çalışmamız başkent üniversitesinde okul bitirme tezi olmuş ve akademik bir çalışma olarak kabul edilmiştir.

MBSİS avrupadaki servis ağı sistemlerinden hemen hemen hiç etkilenmemiştir. 25 yıldır sektörün içinde bulunan ve basit bir mantıkla dürüstce hasar onarımları yapan bizlerin kurduğu bir sistemdir. Servisimiz Tunalı Motorlu Araçlar' da 4 yıldır binlerce hasarda denenmiştir ve son derece başarılıdır. MBSİS sistemini sigorta şirketleriyle paylaşmak ve sigortanın onarım partneri olmak istiyoruz. Bu çalışmayı sizlerle birlikte sistemi ülke geneline yaymak amacındayız. Bizler işimizi yaparken sigorta şirketleri de onarımlarımızdan ve sistemimizden yüksek karlar elde edebileceklerdir…

Saygılarımızla,

AHS
Acil Hasar Servisi

MBSİS projesinin temel enstürümanlarından birisi olan Acil Hasar Servisi sayesinde orta ve küçük boyutlu hasarlı araçlar, ayrı bir katta süratle, sıra beklenmeden onarılır. Tunalı Motorlu Araçlar'da kurulan AHS ile hasar onarım süreleri Türkiye ortalamalarının çok altına inmiştir. Bu farklı hizmet anlayışı sayesinde AHS servisimize müşterilerimizin ciddi bir talebi olmaktadır. Acil Hasar Servisinin temeli aşağıdaki başlıklardan oluşur.

- Sadece acil hasarlara tahsis edilmiş AHS departmanı
- Hızlı hasar onarımına yönelik cihazlar (enfaruj. kuru zımpara sistemi, AHS için ayrı boya fırını, zımpara ve boya hazırlama makinesi..)
- AHS departmanı için Özel eğitim verilmiş ayrı bir hasar personeli
- AHS departmanı için renk uzmanı
- Hızlı yedek parça tedarik sistemi
- PDR (paintless dent repair) sistemi

Veli ŞAHİN
velisahin@tunali.com.tr

AutoMini  Mini Onarım Sistemleri
AUTOMİNİ hizmeti kapsamına giren hasarlarınız, üniversal ekipmanlar kullanılarak özel tamir teknikleri ile aracınızın orjinalliği korunarak onarılır. Detaylı bilgi için tıklayınız
• Anadolu Sigorta
• Axa Sigorta
• Ak Sigorta
• Dubai Sigorta
• Euroka Sigorta
• Euro Sigorta
• Ankara Sigorta
• HDİ Sigorta
• Generali Sigorta
• Güneş Sigorta
• Halk Sigorta
• Liberty Sigorta
• Ray Sigorta
• SBN Sigorta
• Zurich Sigorta
• Ziraat Sigorta
• Türk Nippon Sigorta
• Groupama Sigorta
Dolu Hasarı Onarımları
Örnek dolu hasar onarım resimleri için lütfen Tıklayınız


Hızlı
Güvenilir
Ekonomik Servis
Ayrıntı İçin Tıklayınız

Servis müdürümüz Veli ŞAHİN 'in, MBSIS ve AHS konusunda yazdığı makale
MBSIS, otomotiv sanayisinin içerisinde uzun yıllar, aktif olarak çalışmanın sonucunda ortaya çıkan, tüm markalara hizmet veren, hasar onarımı üzerine yoğunlaşmış bir servis işletim sistemidir.
Yazının tamamını okumak için...

Autodiagnostic ve Launch
Autodiagnostic ve Launch
test cihazlarımızla tüm markalara arıza tespiti yapılmakta, periyodik bakımlarınız deneyimli personel ile onarılmaktadır.
Yazının tamamını okumak için...

JW Player goes here
Ana SayfaLPGHizmetlerimizAutoMini Mini Onarım SistemleriBasında Tunalı Motorlu AraçlarTunalı Motorlu AraçlarBize Ulaşın
Copyright © 2007 Tunalı Motorlu Araçlar