0 312 354 90 60

Sosyal Medyada Biz}

MBSİS

Marka Bağımsız Servis İşletim Sistemi

mbsis

MBSIS otomobil servisinin nasıl işleyeceğine dair hazırlanmış kurallar bütünüdür. Hasarlı aracın servise kabul edilme anından, teslim edilme anına kadar geçen süreci tanımlar, onarımın nasıl olması gerektiğini sistematik bir biçimde anlatır. Servis kalitesini maksimize etmeyi hedefler.
Otomotiv sanayisinin içerisinde aktif olarak yapılan gözlem ve uzun bir çalışma sonucunda ortaya çıkan, tüm otomobil markalarına hizmet vermeyi amaçlayan, kasko ve trafik sigortası hasarlarının onarımı üzerine yoğunlaşmış bir servis işletim sistemidir.
MBSIS yüksek, birbirinden farklı hasar onarım faturaları ile boğuşmakta olan sigorta şirketine yardımcı olma fikriyle geliştirilen, sigorta karlılığına ciddi pozitif katkı sağlaması mümkün olan bir projedir.
Marka bağımsız servis işletim sistemi, hasardan kaynaklı olarak oluşan mekanik,mini onarım,büyük ve orta hasar,yedek parça onarımı ile yan işlerde de uzmanlaşmayı savunur. Ancak, hasar harici hiçbir iş yapmaz.aracın temizliği bile hasarlı aracın teslimine göre planlanmıştır.

MBSIS’in Amacı Nedir ?

MBSIS noktaları sigorta şirketinin partneri olacak ve bu simbiyoz yapı her iki taraf içinde fayda getirecektir.

Sigorta şirketlerinin hasar ortalamalarını aşağı çekmek ve aynı zamanda da poliçe sahibinin %100 memnuniyetini sağlamak amacıyla ortaya çıkan bir sistemdir.

MBSIS Servislerinin Özellikleri

Doğru hasar tespiti, doğru hasar onarımı ve doğru faturalandırma yapan servistir.
Yönetim ve işleyiş sistemi yetkili servislere oranla daha kompakt, dolayısıyla müşteri beklentilerine daha hızlı tepki veren servistir.
Hasar onarımı üzerine uzmanlaşmış servistir.
Servis yöneticilerinin kendilerini sigorta şirketinin ortağı olarak gördüğü bir yapıdır.
İstatistiki bilgiler ile başarısını kontrol eden, kendini geliştiren servistir.
Blok muafiyeti yasası gereği, orijinal yedek parça tanımının içeriğini bilen ve parçaları numarası, fiyatı ile doğru olarak faturalandırabilen servistir.